Strona główna
Jakie są zalety marketingu lokalnego w branży oferującej usługi dla zdrowia i urody?

05.05.2023

Jakie są zalety marketingu lokalnego w branży oferującej usługi dla zdrowia i urody?

Jakie są zalety marketingu lokalnego w branży oferującej usługi dla zdrowia i urody?

Wizerunek to bardzo ważna kwestia dla każdej firmy. Jeśli oferujesz różnego typu usługi związane ze zdrowiem i urodą, szczególnie ważne jest, aby Twoja firma zbudowała wizerunek eksperta w branży i zdobyła autorytet. Dobrym początkiem dla tego typu działań będzie zainwestowanie w marketing lokalny. Sprawdź, dlaczego warto go wykorzystać i jakie możliwości może dawać.

Jakie zalety niesie ze sobą marketing lokalny?

Marketing lokalny to liczne korzyści dla marki. Można wymienić takie, jak:

 • budowa wizerunku i rozpoznawalności wśród lokalnej społeczności,

 • zdobycie widoczności w sieci,

 • zdobycie dobrych opinii od lokalnych klientów,

 • tworzenie stałych relacji z zaangażowanymi klientami,

 • zwiększenie sprzedaży i zysku,

 • uzyskanie pozycji eksperta – autorytetu w branży usług zdrowotnych i urodowych.

Przykładowo, jeśli prowadzisz salon fryzjerski i reklamujesz go z pomocą marketingu lokalnego, poprawisz jego wizerunek i wesprzesz działania, jakim jest polecanie sobie nawzajem usług przez zadowolonych klientów. Jeśli będą oni zadowoleni z obcięcia, ułożenia włosów czy koloryzacji lub innych zabiegów, z pewnością po jakimś czasie wrócą do Ciebie, jeśli dodatkowo przypomnisz o sobie reklamą.

Jak docierać do klientów z okolicy? Narzędzia marketingu lokalnego

Marketing lokalny to zbiór działań, które składają się na dotarcie do klientów lokalnych.

Narzędzia, jakie można wymienić to:

 • Wizytówka Google Moja Firma,

 • Content Marketing,

 • Katalogi firmowe,

 • Kampanie wizerunkowe,

 • Marketplace.

Wizytówka Google to niemal obowiązkowy element promocji w sieci. Dzięki niemu:

 • przekażesz klientom niezbędne informacje takie jak adres, dane kontaktowe, opinie, godziny otwarcia, a to bardzo ważne, gdy klient będzie chciał zrobić rezerwację na konkretny zabieg i dotrzeć do Twojego gabinetu,

 • zyskasz wzmożoną popularność lokalną,

 • zwiększysz widoczność marki w Internecie.

Content Marketing to wszelkiego rodzaju blogi, podcasty, filmy itp., ale również Social Media. Warto taki element dodać do Twojej strony internetowej. Możesz dawać urodowo-medyczne porady, przekazywać wskazania do konkretnych zabiegów, polecać konkretne produkty i wiele innych, kreatywnych rzeczy, które przyciągną klienta.

W Social Mediach używaj znaczników lokalizacji, dodawaj hashtagi nie tylko związane z urodą i medycyną, ale również z miejscem, w którym przyjmujesz klientów/pacjentów. Te działania nie tylko tworzą i skupiają społeczność lokalną wokół marki, ale również budują wizerunek eksperta w branży, zwiększają zaufanie (co jest szczególnie istotne w branży urodowo-medycznej) i pozwalają lepiej rozpoznać potrzeby klientów.

Katalogi firm to prezentacja w bazach branżowych usług konkretnej firmy. Pomaga to zwiększyć ruch na stronie www i zdobyć popularność marki.

Kampanie wizerunkowe to utrwalanie Twojej pozycji eksperta w wyobraźni lokalnych klientów. Dzięki nim zatrzymujesz klienta przy swoich usługach na dłużej.

Marketplace to miejsce, gdzie możesz wystawić swoje usługi i zdobyć dzięki temu nowych klientów. To bardzo dobry sposób reklamy i promocji firmy dla branży usługowej, jeśli szukasz nowych zleceń.

Wizerunek firmy urodowo-medycznej można budować na wiele sposobów. Zastosuj zróżnicowane metody, a osiągniesz sukces w postaci wielu lokalnych klientów.